Świątecznymi ziółkami obdarowane zostały bydgoskie domy tymczasowe.

W Bydgoszczy SPŚM ma tylko dwa domy tymczasowe, ale bardzo pojemne. Mieszkają tam tymczasowo lub mieszkały jeszcze do niedawna Marta, Rita (wraz z przychówkiem) Ula (wraz z dziećmi), Włada ciężko doświadczona przez los z czwórką maluchów, oraz Jurek.

Maluchy buszujące po torbach z ziołami to dzieci Włady. Włada została odebrana z miejsca, w którym była “używana” jak maszynka do rodzenia malców. Z każdego miotu cześć młodych umierała, ale Pan nie zaprzestawał swoich praktyk. Kolejne ciąże i kiepskie odżywianie spowodowało u Włady poważne osłabienie, do tego stopnia, że baliśmy się o jej życie, gdy była już tuż przed porodem. Co prawda śwince udało się urodzić siłami natury, ale z bólu i stresu poraniła się, nie miała też siły karmić maluchów. Część dzieciaków urodziła się z niedowagą i tylko dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu opiekunki przeżyły i dziś mają się dobrze. Na pewno ich powrotowi do zdrowia i sił przysłużyła się ziołowa dieta Herbal Pets. Cieszymy się, że ta historia zakończyła się dobrze.

Z tego samego źródła pochodziły Ula i Rita. Właściwie świnkodzieci – ale jak się okazało bardzo wcześnie miały zostać matkami. Tu także towarzyszył nam strach o ich zdrowie, na szczęście maluchów urodziło się mniej niż u Włady. Ula urodziła dwóch chłopaków, Rita jednego. Jeśli jesteście ciekawi ich losów zapraszamy na stronę http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=11.

Firma Herbal Pets bardzo zaangażowała się w pomoc naszemu Stowarzyszeniu. Również Wy możecie pomóc nam ratować świnki. Zapraszamy na nasz fanpage https://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-%C5%9Awinkom-Morskim/142044065873927