Marcowa paczka „wylądowała” w Łodzi.

Łódzkie tymczasy z radością przyjęły dary od Herbal Pets. Alli, Wiktor, Leon, Edi i Gutek zajadali pyszne zioła aż im się uszy trzęsły. Jednak panowie to dżentelmeni, dlatego też na wieść o tym, że w Lublinie mieszka samiczka w zaawansowanej ciąży – Kluska, postanowili się pysznościami podzielić. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak pięknie przychówek Kluski wcina zdrowe ziółka.

Przybliżymy Wam historie pięciu świnkowych dżentelmenów.

Wiktor i Alli to dwa rozetkowe, dorodne samce. Zostały zimą  wyrzucone na śnieg, w foliowej torbie. Miały szczęście, znalazła ich Pani, która przekazała chłopaków pod opiekę SPŚM. Na szczęście ta przygoda nie wpłynęła negatywnie na ich stan zdrowia. Świnki przez dłuższy czas były płochliwe, ale teraz już chętnie przybiegają do ręki podsuwającej smakołyki, dają się głaskać i z upodobaniem na zmianę wylegują się na hamaku.

Mały Leonek z siostrą zostali przyniesieni przez opiekunkę ich rodziców. Właściciele nieświadomie kupili parkę świnek, sądząc, że są to zwierzątka tej samej płci. Kiedy urodziły się maleństwa i zostały odchowane, małe trafiły pod opiekę Stowarzyszenia. Samiczka trafiła do nowego domu niemal natychmiast, Leonek natomiast zamieszkał z dwoma dorosłymi samcami, które zajęły się jego wychowaniem. Leon jest bardzo żwawą, ufną świnką, nie boi się niczego, równie śmiało zwiedza mieszkanie, jak i wyleguje się na kolanach opiekunów.

Edi to malutka świnka, która trafiła pod opiekę Stowarzyszenia z powodu alergii dziecka jej dotychczasowych właścicieli. Edi został zakupiony  razem z całą wyprawką, jednak opiekunowie doszli do wniosku, że zajmowanie się nim jest zbyt dużym kłopotem dla rodziny. Maluszek obecnie mieszka z Gutkiem. Pomimo niewielkich rozmiarów Edi jest zdrowy, wesoły i bardzo przyjazny. Głaskany miło mruczy.

Gutek to samczyk oddany z powodu niezgodności charakterów z drugą świnką właścicieli. Gucio nie lubi samców, w ich obecności od razu terkocze, grozi im zębami i szczypie. W stosunku do ludzi jest przemiły, ufny i lubi się tulić. Nie ma nic przeciwko małemu Ediemu, lubi także samice. Mógłby z którąś zamieszkać, ponieważ jest kastratem.
Kluska trafiła do SPŚM od osoby prywatnej, była w zaawansowanej ciąży, Dwie małe kluski i mama znalazły już swoje domy, tak jak Edi, Gutek i Leon. Na dom czekają Wiktor i Alli oraz dziesiątki innych świnek. Dziękujemy za wsparcie, którego Stowarzyszeniu udziela firma Herbal Pets. Zapraszamy na naszą stronę, świnki do adopcji czekają na swój dom http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=11