Fundacja Przygarnij Królika ratuje króliki od mieszkania w dramatycznych warunkach.

Pewnie wszyscy zastanawiacie się, co słychać w Fundacji Przygarnij Królika? Nasza królicza organizacja ma teraz gorący okres – zbliżają się wakacje i niestety rośnie liczba wyrzucanych zwierząt. Fundacja organizuje też interwencje i ratuje króliki od mieszkania w dramatycznych warunkach.

Ostatnia interwencja odbyła się w Swarzędzu, gdzie króliki mieszkały, a raczej egzystowały w tragicznych realiach 🙁 Pomyśleliśmy, że to właśnie te króliczki chcielibyśmy zaopatrzyć w dary przeznaczone na czerwiec i już przygotowaliśmy smaczną paczuszkę z darami! Nasze ostatnie prezenty przesłaliśmy w dwa miejsce. Pierwsze, to Warszawa, gdzie ziółka zostały rozdane króliczkom szczepionym w Gabinecie Weterynaryjnym Kajman.

Fundacja organizowała tam Dzień Zdrowego Królika. Prewencja, to bardzo ważna kwestia, kiedy jesteśmy świadomymi opiekunami zwierząt. Bardzo dobrze o tym wiemy i dlatego zawsze chcemy być obecni podczas takich wydarzeń.Druga partia darów została standardowo wysłana do domków tymczasowych. Tym razem paczuszki trafiły do centrum Polski. Króliczki zostały zaopatrzone w korzeń mniszka i cykorię, które działają przeciwzapalnie i osłaniająco na przewód pokarmowy i układ oddechowy zwierzęcia.