Czerwcowe dary powędrowały do Poznania, gdzie ze smakiem pałaszował je również Taiko i jego historię chcemy Wam przybliżyć.

Taiko to królik o nietuzinkowym charakterze i bardzo nieciekawej historii. Jego pierwsi właściciele chcieli go wystawić na śmietnik, na co się nie zgodzili ich znajomi. Przygarnęli uszaka i zaczęli szukać mu domu. Tak trafił do Fundacji Przygarnij Królika. Był zestresowany i agresywny, rzucał się na ręce. Po kastracji i przycięciu ząbków – które raniły mu język – zaczął się uspokajać. Jak się okazało, był to dość nieśmiały królik, którego agresja wynikała z bólu i głodu, ponieważ z powodu zębów nie mógł jeść. Po paru miesiącach znalazł dom, niestety – nie stały. Wrócił do fundacji niecały rok później, a jego zęby znowu wymagały korekty, wróciły mu agresywne zachowania. Musiał też rozstać się z królinką, z którą mieszkał we wspomnianym domu, ponieważ ciężko zachorowała. Od tamtej pory zmienił miejsce zamieszkania już czterokrotnie, z różnych przyczyn, niezależnych od niego.Teraz mieszka w Poznaniu i dochodzi psychicznie do siebie – jest dużo łagodniejszy, zęby mu tak nie dokuczają i ładnie je. Jego ulubionym przysmakiem jest babka lancetowata.

Czeka na ten jeden, jedyny dom, w którym będzie mógł żyć spokojnie i mieć swoją przestrzeń. Taiko to królik lubiący zajmować się swoimi sprawami, ale jest bardzo ciekawy człowieka. Czytaj dalej

Produkty Herbal Pets trafiły do Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim

Po raz kolejny ziołowe produkty Herbal Pets trafiły do Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim. Tym razem dary trafiły do domu tymczasowego, w którym znajdują się świnki specjalnej troski objęte programem Wirtualnych Adopcji. Problemy zdrowotne zwierzaków wynikają z zaniedbań ich poprzednich właścicieli a zdrowe ziółka z pewnością pomogą świnkom wrócić do pełni sił. Czytaj dalej

Maj w Fundacji Przygarnij Królika

Co się działo w maju w Fundacji Przygarnij Królika, należy zapytać a co się nie działo?

Pod opiekę wolontariuszki Magdy trafiła Królinka, która wygrała nowe życie. Cykoria została odebrana w asyście policji z jednego ze sklepów zoologicznych, gdzie ukryta pod czarną płachtą przed oczami klientów była przeznaczona „do zdechnięcia…” Nie wiemy, jak długo musiała cierpieć, ale zrobimy wszystko, żeby w końcu mogła żyć bez bólu. Aktualnie przebywa w Gabinecie weterynaryjnym Synergia , gdzie będzie przechodziła dalsze badania i oczyszczanie ropnia. W trudnych chwilach przychodzi nam z pomocą Herbal Pets dostarczając smakowite paczuszki,  abyśmy mogli zebrane pieniążki przeznaczyć na leczenie i profilaktykę króliczków.

Dziękujemy za nieocenioną pomoc.

Czytaj dalej

Wielkanoc dla Warszawskich uszaków była smakowita!

Wielkanoc dla Warszawskich uszaków była smakowita, dietę urozmaiciły dary od Herbal Pets. W świątecznych miseczkach nie zabrakło suszonych ziół, warzyw, owoców, jednak w pierwszej kolejności znikał pocięty w cienkie chipsy pasternak. Korzeń pasternaka zwyczajnego jest naturalnym źródłem witamin i substancji mineralnych. Pasternak oczyszcza organizm z toksyn, a także dzięki odpowiedniej twardości doskonale spełnia rolę naturalnego gryzaka służącego ścieraniu siekaczy królików. Produkty Herbal Pets to w 100% zdrowe i naturalne pokarmy, które warto uwzględnić w diecie, dbając o zdrowie swojego króliczka.

Czytaj dalej

W marcu dzięki firmie Herbal Pets wiosna zawitała do domów tymczasowych w Lublińcu.

W marcu dzięki firmie Herbal Pets wiosna zawitała do domów tymczasowych w Lublińcu.

Pierwsza do paczuszek „dorwała się” Fanta, aby do nowego domku pokicać z cudowną skórą.

Płatki kwiatów korzystnie wpływają na czynności przewodu pokarmowego, ułatwiają trawienie i przyswajanie pokarmów, regulują funkcjonowanie wątroby oraz zapobiegają chorobom skóry.

Trzymamy kciuki aby mała znalazła szybko kochający domek.

Czytaj dalej